Az RMDSZ elnöke szerint ez a kérdés már régen a múlté kellett volna lennie, de eddig senkinek sem volt bátorsága lezárni azt. A szervezet vezetője semmilyen kivetnivalót nem talál a ciántechnológiás kifejtés ellen, amennyiben az mindenben megfelel az Európai Uniós követelményeknek.
„Egyesek úgy tüntetik fel Verespatakot, mint a paradicsomot. Verespatak nem paradicsom, hanem ökológiai katasztrófa!", jelentette ki Kelemen, felhívva a figyelmet arra, hogy a bányászat már évszázadok óta zajlik azon a vidéken.
A kulturális miniszter elmondása szerint a zagytárolók szivárgása évtizedek óta szennyezi a környezetet, genetikai mutációkat okozva. Ezen kívül a kulturális örökség részét képező objektumok állapota folyamatosan romlik. „Igyekszünk találni egy olyan megoldást, amellyel meg tudjuk menteni a menthetőt", mondta.
„Akárcsak a kisebbségi vagy az egészségügyi törvény esetében, az RMDSZ nem fogad el olyan megoldást, ami nem az embereket szolgálja. Márpedig ezeknek az embereknek segítségre van szükségük. Ne feledjük, hogy 4000-4500 munkahelyről is van szó. Mindezt egy olyan övezetben, ahol más megélhetés nem nagyon mutatkozik", mondta Kelemen Hunor.